Jarmark Czeladzki 2017

Projekt przyjęty do głosowania - Nowe chodniki przy ulicy Wyspiańskiego i ulicy Orzeszkowej

Do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 dla miasta Czeladź został zatwierdzony nasz projekt "Nowe chodniki przy ulicy Wyspiańskiego i ulicy Orzeszkowej". Prosimy mieszkańców Czeladzi o poparcie tego projektu. Zapraszamy na głosowanie już od 28 listopada 2016.

Obecnie mieszkańcy ulic Orzeszkowej i Prusa, idąc od strony kościoła św. Archaniołów w Czeladzi, muszą chodzić do swoich domów czy mieszkań w błocie, po trawie lub po jezdni. Drogi jakimi chodzą mieszkańcy widoczne są nawet ze zdjęć satelitarnych, ponieważ są wydeptane ścieżki. Ponadto po obu stronach są nieformalne przystanki minibusów (wykonane kostką brukową).

W ramach projektu proponujemy wykonać na początek chodnik wzdłuż ulicy Wyspiańskiego i przy skrzyżowaniu ulicy Orzeszkowej. Chodnik zgodnie z planem biegnie szlakami uczęszczanymi przez mieszkańców Czeladzi.

Wykonanie chodnika przy drodze o szerokości ok. 1,5 m. z ominięciem miejsc gdzie rosną drzewa, postawione słupy telekomunikacyjne lub latarnie miejskie. W miejscach gdzie są drzewa lub słupy może się zwężać. Jedną krawędź chodnika stanowi krawężnik drogi / ulicy. Przebieg chodnika zaznaczony jest na czerwono na mapie. Na przeciwko drzwi wejściowych do kościoła Parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi zostanie wykonany wjazd na posesję (na terenie należącym do miejskiego pasa drogowego, do granicy z działką parafii; żółte pole). Wjazd na boisko miejskie (niebieskie pole) będzie używany przez sprzęt ciężki do koszenia trawy, sprzęt techniczny do dbania o boisko, a także przez sprzedawców i lunapark podczas corocznego Jarmarku Czeladzkiego. Wjazd uchroni chodnik przed zdewastowaniem przez ciężki sprzęt. 

Jeden mały tylko zgrzyt dotyczy wyceny. Projekt został przez nas wyceniony na 27 tys. zł (netto), czyli ok. 35 tys. zł (brutto). Miasto wyceniło go na 70 tys. zł (brutto), czyli cena razy 2. Polemizowałbym z tą wyceną miasta, ponieważ te 35 tys. zł (brutto) wycenione było z naddatkiem finansowym. Do wykonania są:
- wjazdy i chodnik z kostki brukowej – 190 m.b. / ok. 300 m.kw.
- obrzeża chodnikowe – 250 m.b.
- obrzeża drogowe (wjazdy) – 22 m.b.
- projekt wykonawczy + montaż całości
Ale mimo wszystko cieszymy się, że projekt przeszedł do głosowania i to mieszkańcy Czeladzi zdecydują o jego losie. Dziękujemy i zapraszamy na głosowanie już od 28 listopada.

Projekt złożyli wspólnie: Agnieszka Zasadzień, Dariusz Zasadzień oraz ks. prob. Janusz  Grela (Proboszcz Parafii św. Archaniołów w Czeladzi).

 

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark