Jarmark Czeladzki 2017

Projekt: Jarmark Czeladzki 2017

Jarmark Czeladzki to 380-letnia tradycja i zarazem historyczny przywilej miasta Czeladź. Kilka lat temu został reaktywowany i odbywa się corocznie w ostatnią niedzielę września przy Parafii pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi (Czeladź ul. Wyspiańskiego). W roku 2017 wstępnie planowany jest jako impreza 2 dniowa, w sobotę 23.09.2017 oraz niedzielę 24.09.2017.

Zwracamy się o sfinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego: występu zespołu muzycznego na okres 2 dni oraz występu 2 grup rekonstrukcyjnych (w strojach rycerskich; jedna grupa w sobotę, druga grupa w niedzielę).

Jarmark Czeladzki jest imprezą niezwykłą. Co roku przyświeca nam ta sama intencja - chcemy, żeby każdy kto przyjdzie na tą imprezę bez zasobnego portfela mógł się bawić tak samo jak inni uczestnicy zabawy. W realizacji tego celu pomagają nad sponsorzy i partnerzy jarmarku. Bez dodatkowego wsparcia w ramach budżetu obywatelskiego nie będzie możliwości powiększenie imprezy do 2 dni i podniesienie ilości odwiedzających imprezę gości. Jarmark Czeladzki to doskonała promocja miasta Czeladź i jego wielowiekowej tradycji.

Wszystkie osoby organizujące Jarmark Czeladzki robią to bezpłatnie. Projekt złożyli wspólnie organizatorzy jarmarku: Agnieszka Zasadzień, Dariusz Zasadzień oraz ks. prob. Janusz  Grela (Proboszcz Parafii św. Archaniołów w Czeladzi).

Jak wyglądał Jarmark Czeladzki 2016 zobaczycie pod linkiem: http://czeladz.org/galeria/20160925jarmark/index.htm

 

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark