Jarmark Czeladzki 2017

Projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017: Nowe chodniki przy ulicach Wyspiańskiego i Orzeszkowej

Projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017 dla miasta Czeladź: Nowe chodniki przy ulicy Wyspiańskiego i ulicy Orzeszkowej

Obecnie mieszkańcy ulic Orzeszkowej i Prusa, idąc od strony kościoła św. Archaniołów w Czeladzi, muszą chodzić do swoich domów czy mieszkań w błocie, po trawie lub po jezdni. Drogi jakimi chodzą mieszkańcy widoczne są nawet ze zdjęć satelitarnych, ponieważ są wydeptane ścieżki. Ponadto po obu stronach są nieformalne przystanki minibusów (wykonane kostką brukową).

W ramach projektu proponujemy wykonać na początek chodnik wzdłuż ulicy Wyspiańskiego i przy skrzyżowaniu ulicy Orzeszkowej. Chodnik zgodnie z planem biegnie szlakami uczęszczanymi przez mieszkańców Czeladzi.

Wykonanie chodnika przy drodze o szerokości ok. 1,5 m. z ominięciem miejsc gdzie rosną drzewa, postawione słupy telekomunikacyjne lub latarnie miejskie. W miejscach gdzie są drzewa lub słupy może się zwężać. Jedną krawędź chodnika stanowi krawężnik drogi / ulicy. Przebieg chodnika zaznaczony jest na czerwono na mapie. Na przeciwko drzwi wejściowych do kościoła Parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi zostanie wykonany wjazd na posesję (na terenie należącym do miejskiego pasa drogowego, do granicy z działką parafii; żółte pole). Wjazd na boisko miejskie (niebieskie pole) będzie używany przez sprzęt ciężki do koszenia trawy, sprzęt techniczny do dbania o boisko, a także przez sprzedawców i lunapark podczas corocznego Jarmarku Czeladzkiego. Wjazd uchroni chodnik przed zdewastowaniem przez ciężki sprzęt. 

Projekt złożyli wspólnie: Agnieszka Zasadzień, Dariusz Zasadzień oraz ks. prob. Janusz  Grela (Proboszcz Parafii św. Archaniołów w Czeladzi).

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark