Jarmark Czeladzki 2018

380 lat Jarmarku Czeladzkiego - 25.09.2016

 W niedzielę 25 września 2016 r. przy kościele Parafii pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi odbywać się będzie starodawny Jarmark Czeladzki. Pod koniec września przez długie wielki odbywał się Jarmark, który rozsławiał Czeladź na cały region. Jarmark Czeladzki to tradycja i zarazem przywilej Czeladzi sięgający 1636 roku. W tym roku czeka nas 380 rocznica ustanowienia Jarmarku Czeladzkiego.

Jak co roku przy okazji jarmarku możemy spodziewać się wielu atrakcji, a wśród nich średniowieczne stragany, historyczne stroje, ognisko rycerskie dla przybyłych na jarmark, wizyta prawdziwych rycerzy oraz inscenizacja walki rycerzy. Jak co roku przyjedzie lunapark. Będzie można posłuchać muzyki na żywo, będą tańce, śpiewy i atrakcje dla dzieci. To będzie wyjątkowy dzień dla parafii, a także wielki dzień dla Czeladzi. Kolejny już Jarmark Czeladzki jest rok po roku - stale powrotem do źródeł historycznych i kulturalnych Czeladzi. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.
Oficjalna strona: www.Jarmark.Czeladz.org

Ognisko rycerskie oraz różne atrakcje Jarmarku Czeladzkiego odbędą się na terenie placu kościelnego. Lunapark, stoiska z rękodziełem, mieczami rycerskimi, tradycyjnymi wypiekami i antykami będą rozłożone na boisku przy parafii od strony ul. Orzeszkowej. Tradycyjne stoiska odpustowe z plastikowymi zabawkami, preclami i balonikami będą stały na parkingu między parafią, a blokiem Dziekana 6.

Jeśli zastanawiacie się czy przyjść na Jarmark Czeladzki 2016 zobaczcie relacje fotograficzne z minionych lat.
link: zdjęcia z roku 2015
link: zdjęcia z roku 2014
starsze relacje w dziale Foto/Video: www.parafia.czeladz.org

W tym roku będzie jeszcze lepiej. 
Serdecznie zapraszamy także gości spoza Czeladzi. Na jarmarku wszyscy będą mile widziani.

link wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1194413550592429/

JARMARK CZELADZKI
CZELADŹ, Polska
ul. Wyspiańskiego 1
GPS: 50.300210, 19.104457

-----------------------------------------

W przypadku pytań odnoszących się do współpracy z Parafią pw. św. Archaniołów w Czeladzi, prosimy kontaktować się z ks. prob. Januszem Grelą w godzinach funkcjonowania kancelarii parafialnej. Więcej informacji o parafii na stronie: www.parafia.czeladz.org

W razie pytań dotyczących Jarmarku Czeladzkiego prosimy pisać na adresy email:

Agnieszka Zasadzień / agnieszka (at) zasadzien.pl

Dariusz Zasadzień / dariusz (at) zasadzien.pl

 

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark