Jarmark Czeladzki 2018

Obietnice, obietnice ... a placu zabaw nadal nie ma


Zapraszamy do obejrzenia filmu. Konkurs dla spostrzegawczych - czegoś na filmie brakuje. Tylko czego? Może placu zabaw, który tam stał od wielu lat?

W grudniu 2015 r. po naszym artykule na Czeladz.org i na Facebooku - odnośnie likwidacji placu zabaw przy Biedronce na Piaskach - rozpętała się internetowa burza. Napisaliśmy, że zlikwidowano plac zabaw przy Biedronce na Piaskach. I do teraz jest to prawda. Placu zabaw nadal nie ma. A czy kiedyś powróci?

Na swoim profilu facebookowym Burmistrz Czeladzi Pan Z.Szaleniec pisał 6 grudnia 2015 r.: "(...) na placu Vianney'a będzie także niewielki plac zabaw, oczywiście nowy. Zastanawiam się tylko czy montować go teraz czy na wiosnę. (...) Oprócz ładnej przestrzeni i wielu atrakcji do dyspozycji naszych dzieci oddajemy także piękne place zabaw". Tego samego dnia również wiceprzewodniczący czeladzkiej Rady Miejskiej Pan D.Penar pisał na facebooku: "Mogę tylko potwierdzić, że plac zabaw powróci.". Dzień wcześniej 5 grudnia 2015 jeden z redaktorów lokalnej strony internetowej pisał: "Zamiast hejtować wypadałoby zorientować się w temacie. Plac zabaw powstanie w tym miejscu najpóźniej wiosną przyszłego roku. (...)".

Do chwili obecnej nie widać działań potwierdzających wyżej wymienione deklaracje. Czy przy Biedronce na Piaskach na Placu Vianney'a powstanie plac zabaw? Czy obietnice złożone w grudniu 2015 r. doczekają się spełnienia? Liczymy, że tak.  Zostało jeszcze kilka dni kalendarzowej wiosny w czerwcu. Plac zabaw jako prezent na Dzień Dziecka? Na to już chyba nie ma co liczyć?

link do materiału na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=O1HRu0mWJ1U

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark