Jarmark Czeladzki 2018

Konkurs: wygraj bilety na "POTOP Redivivus"

 Serdecznie zapraszamy 5 maja br. do Kina Helios Sosnowiec na seans w ramach projektu "Kultura Dostępna". Wyświetlony zostanie polski film historyczny w reżyserii Jerzego Hoffmana pt. „Potop Redivivus” w rekonstrukcji cyfrowej. Dla czytelników portalu Czeladz.org mamy 2 podwójne zaproszenia (2 x 2 bilety) na ten seans filmowy w czwartek 5 maja 2016 r.

Zgłoszenie do konkursu jest jak zwykle bardzo proste, wystarczy tylko.... dodać "lajka" pod postem konkursowym oraz profilem Czeladz.org na Facebooku (link: https://www.facebook.com/pages/Czeladzorg/197454403763261) oraz wysłać email na adres redakcja(at)czeladz.org ze zgłoszeniem do konkursu: podając swoje imię, nazwisko i miasto zamieszkania.

Dodatkowy los (szansę więcej) w losowaniu możecie otrzymać jeśli udostępnicie przez swojego Facebooka (jako publicznie) materiał z Majówki na Piaskach. link: http://czeladz.org/czeladz/index.php/9-uncategorised/498-majowka-2016-na-piaskach

 

Konkurs KULTURA DOSTĘPNA trwa tylko do wtorku 3 maja br. do wieczora. Zwycięzca odbierze swoje bilety w w kasie kina za okazaniem dowolnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. UWAGA! Jeśli nie macie konta na Facebooku to wystarczy zgłoszenie mailowe, żeby brać udział w konkursie i losowaniu biletów do kina Helios.

Repertuar kina Helios dostępny jest pod linkiem:
http://www.helios.pl/22,Sosnowiec/StronaGlowna/

 

Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 5 maja w ramach projektu "Kultura Dostępna" na  polski film historyczny w reżyserii Jerzego Hoffmana pt. „Potop Redivivus” w rekonstrukcji cyfrowej.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej Panem Tomaszem Gonetem, który wygłosi krótką prelekcję. Dodatkowo odbędzie się również konkurs, w którym do wygrania będą gadżety filmowe z wydawnictwa Agora oraz bilety do Teatru Zagłębia.

Akcja filmu toczy się podczas potopu szwedzkiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a jego głównym bohaterem jest awanturniczy chorąży Andrzej Kmicic, który zostaje okryty hańbą wskutek podpalenia wsi oraz kolaboracji ze środowiskami proszwedzkimi; wskutek tego zmienia swe nazwisko, pod którym próbuje naprawić swe krzywdy i przeżywa zmianę swej osobowości.

„Potop Redivivus” to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni „Potopu” na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie – bliskiej oczekiwaniom współczesnego widza. Pieczołowicie odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Pod opieką reżysera powstała wersja filmu o zdynamizowanej narracji, trwająca 185 min.

 

 

 

 

 

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark