Jarmark Czeladzki 2018

KONKURS: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

 Serdecznie zapraszamy 28 kwietnia br. do Kina Helios Sosnowiec na seans w ramach projektu "Kultura Dostępna". Wyświetlona zostanie polska komedia w reżyserii Janusza Majewskiego pt. „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Dla czytelników portalu Czeladz.org mamy 2 podwójne zaproszenia (2 x 2 bilety) na ten seans filmowy w czwartek 28 kwietnia 2016 r.

Zgłoszenie do konkursu jest jak zwykle bardzo proste, wystarczy tylko....

dodać "lajka" pod postem konkursowym oraz profilem Czeladz.org na Facebooku (link: https://www.facebook.com/pages/Czeladzorg/197454403763261) oraz wysłać email na adres redakcja(at)czeladz.org ze zgłoszeniem do konkursu: podając swoje imię, nazwisko i miasto zamieszkania.

 Konkurs KULTURA DOSTĘPNA trwa tylko do wtorku 26 kwietnia br. do wieczora. Zwycięzca odbierze swoje bilety w w kasie kina za okazaniem dowolnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. UWAGA! Jeśli nie macie konta na Facebooku to wystarczy zgłoszenie mailowe, żeby brać udział w konkursie i losowaniu biletów do kina Helios.

Repertuar kina Helios dostępny jest pod linkiem:
http://www.helios.pl/22,Sosnowiec/StronaGlowna/

Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 28 kwietnia br. w ramach projektu "Kultura Dostępna" na polską komedię w reżyserii Janusza Majewskiego pt. „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”.
Przed seansem wystąpi dla Państwa Zespół Muzyczny z Prywatnej Szkoły Muzycznej „JSK Edukacja” w Sosnowcu , który zaprezentuje muzykę jazzową. Dodatkowo odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą aktrakcyjne nagrody! Nie może Was zabraknąć!
U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary.
Od tej pory „król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.
Excentrycy to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.
Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.

 

 

 

Jarmark Św.Stanisława 2018

20180513jarmark